Dnes


Následuje

EARTH - Space tour

02. 06. 2023 | 299-799 Kč

SECOND END + EXARGEMA

09. 06. 2023 | 200 Kč

JARUN, ARCHEONIC, HORDA

10. 06. 2023 | 200 Kč

Starobrno Free Night: 301, LARS, Jinany

12. 06. 2023 | dobrovolné

Freak Show - Friday | Brno 2023

23. 06. 2023 | 450 Kč

SHRAPNEL/CHEMICIDE/ HIDDEN INTENT

29. 07. 2023 | bude doplněno

GUTALAX + ČAD - Železný Fekal tour 2023

29. 09. 2023 | 350 Kč/ 450 Kč

Více informací

Metalový svátek 25.5.: Hypnos, Amortez, Demiurg

23. 05. 2012

AUTOR: Melodka


Před pár dny vyšlo nové album HYPNOS Heretic Commando – Rise Of The New Antikrist. Pověz prosím nezasvěceným pár slov o tomto materiálu.

Heretic Commando je naše první řadová deska po sedmileté pauze, materiál na ni vznikal v průběhu celého loňského roku a autorsky se na ní rovněž podílel náš nový člen IGORR (jinak i člen ROOT). Natáčeli jsme v bzeneckém studiu SHAARK pod dohledem norského producenta Børge Finstada, který následně desku míchal a masteroval ve svém Toproom studiu. Většině posluchačů jeho jméno asi moc neřekne, takže spíš zmíním, že produkoval desky kapel jako jsou Mayhem, Borknagar, Sadus, Ulver, Ihsahn a další. Stylově se pořád pohybujeme z velké části na deathmetalovém poli s občasným přesahem do blackmetalového pralesa, ale určitě nemá smysl to dlouze okecávat, nejlepší je si to poslechnout a udělat si vlastní názor.

 

Album vychází jako klasické CD, je též k dispozici někde na webu ke stažení? Najdeme na originálním CD nějaké specialitky a „špeky“?

Ti, kteří nemají v plánu si desku kupovat, mají spoustu možností si ji stáhnout. Nedávno jsem se díval na web a je tam plno odkazů na download. Nicméně budu lobovat spíše na originální nosič, protože nejenom dobře hraje, ale i vypadá. Grafiku dělal Jo z Elipse Media a podle mého názoru je mimořádně zdařilá, limitovaná edice je dokonce v digipacku s bonusovým DVD, na kterém je videoklip, trailer, studioreport a náš comebackový koncert na Brutal Assaultu 2010. Exkluzivní distribuci obou nosičů mají pod sebou MYSTIC PRODUCTION a cena je více než příznivá, Brňané mohou kupovat i v Redblack shopu na Kopečné. A poslední info je, že CD vydala německá firma EIHNEIT PRODUKTIONEN.

 

Jaké jsou zatím na novou desku reakce ze strany fanoušků a médií?

Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem nečekal lepší, ale to pramení spíše z toho, že jsme konečně s celou deskou mimořádně spokojeni jako s komplexním dílem, s materiálem, zvukem, bookletem, vydavatelstvím, distribucí. Nicméně přesto jsou ty recenze většinou velmi dobré, ty nejhorší byly stejně pořád lehce nadprůměrné, což těší zejména naše vydavatelství, pro které bylo podepsání HYPNOS jistým rizikem zejména z toho důvodu, že jsou především vydavatelstvím zaměřeným na pagan/folk/viking metal a taky, že jsme předtím několik let nebyli aktivní, což není pro „byznys“ nejlepší startovací pozice.

 

Ve videoklipu ke skladbě Inverted má nepřehlédnutelnou roli starší muž, dalo by se říct téměř hororová postava. O koho se jedná? Kdo byl režisérem klipu a kde probíhalo natáčení?

Ten chlapík se jmenuje Jozef Bogar, ale my jsme se s ním vůbec nesetkali. Je to známý známého režiséra klipu Mejly Basela a není vůbec bez zajímavosti, že Mejla před pár dny točil nový klip Machine Head, což je v tuzemských končinách bezesporu velká pecka. Ten klip jsme dělali u mě doma ve stodole v polovině února a nezanedbatelnou roli v něm sehrál profesionální rozhoupávač světla nad bubeníkem, Krusty z Forgotten Silence, který už neunikl pozornému oku několika našich fanoušků, protože se okolo času 1:38 na zlomek vteřiny mihne v záběru. Scény s Jozefem se točily u něj doma nezávisle na natáčení kapely, to se jen potom spojilo dohromady.

 

Určitě už se těšíte na páteční Metal Swamp. Jedná se o premiérové vystoupení HYPNOS v Brně?

Premiérové po našem comebacku v roce 2010 a bude naší velkou satisfakcí i z toho důvodu, že jsme měli na Melodce hrát už před Vánoci 2010, ale kvůli neočekávaným zdravotním problémům bubeníka Pegase byla naše účast na poslední chvíli odvolána. Spousta lidí se na koncert v Brně ptala a já jsem rád, že jim to konečně můžeme vrátit. Určitě bude kotel, zrovna včera a dnes jsem se coural po Brně cestou na autobus a viděl jsem, že Pegas je společně s Haberou v Brně momentálně velká hvězda, na jejich obličeje jsem narážel na každém rohu na plakátovacích plochách. Kromě toho máme bohatý merchandise (trička, CDs, LPs), správcem této naší tržnice bude na Metal Swampu další brněnská ikona, Paramba z Asgard/Ybca. Ještě dodám, že nás na koncertě podpoří 2 nadějné smečky, brněnský Amortez (mimochodem, jejich „Lord Izual“ s námi jezdil v letech 2005-2006 jako bubeník) a Demiurg z Karviné, takže nepochybuju o tom, že každý návštěvník koncertu bude náležitě ukojen.

 

Zazní na Melodce i skladby z nového alba? Co mohou kromě nového materiálu návštěvníci koncertu očekávat?

Určitě zahrajeme Burning Again a klipovku Inverted, kterou jsme začali live hrát ještě před vydáním desky na šňůře s Napalm Death v březnu. Kromě toho samozřejmě průřez předchozími 3 alby, takže nebudou chybět osvědčené věci jako In Blood We Trust, Lovesong nebo Endorsed By Satan.

 

Jak vzpomínáte na „comebackové“ vystoupení na festivalu Brutal Assault před dvěma lety?

Že to byl strašný fofr, dlouho jsme se na ten koncert připravovali a já měl pocit, že trval 5 minut. Ale určitě jsme si nemohli k návratu vybrat lepší příležitost, viděla nás velká spousta lidí a ty reakce byly velmi příznivé, prakticky jsme se nesetkali s žádnou negativní odezvou. Ale dost jsem si ten koncert připomněl před pár měsíci, kdy jsem jej stříhal pro zmíněné bonusové DVD. Je to profi záznam na několik kamer a ani nezdůrazňuji, že se tam v jednom záběru znovu mihne Krusty. Ten člověk skoro nikam nejezdí a přitom je všude… to by stálo za výzkum.

 

Jaké jsou plány HYPNOS pro nejbližší budoucnost? Řekněme do konce kalendářního roku 2012.

Letos jsou naší prioritou určitě koncerty a myslím, že v roce příštím dozraje doba na zahájení procesu psaní skladeb pro další řadové album. Nějaké myšlenky už mně přichází na mysl a začíná se mi rýsovat koncept. Někdo si možná řekne, že je divné mluvit o další řadovce, když je ta aktuální ještě žhavá (Viď, Igore, tyvado), ale já cítím, že toho budu mít za chvíli plnou hlavu. Jak se mi v hlavě přemnoží myšlenky, musí se v dohledné době „porodit“ ve formě dalšího nosiče, protože jinak by mi praskla hlava.

 

Na detail akce


Připravujeme


 • General Surgery (SWE)
 • Gutalax
 • Debustrol
 • Blaze Bayley (UK)
 • Krisiun (BRA)
 • Grai (RUS)
 • Moonsorrow (FIN)
 • Plexis
 • Fen (UK)
 • Virvum (SWI)
 • a další

Naše profily