Příští akce

Specifikace barevného použití logotypu

Stáhnout zde (PDF 114kB)

O klubu

Hudební klub Melodka je pevně zakořeněn v novodobé historii města Brna a bez nadsázky se dá říct, že je to místo, kam se chodili bavit už naši prarodiče. Hudební vinárna Melodie – mezi návštěvníky již tehdy známá jako „Melodka“ – byla založena v roce 1929 jakožto součást areálu stadionu na Kounicově ulici.

Po dočasném oslabení popularity klubu na přelomu tisíciletí, kdy byly prostory Melodky bez širší koncepce využívány jako techno klub a následně stagnující hudební doupě, nastala díky změně majitele v roce 2006 nová éra historie klubu. Návrat k původnímu jménu Melodka byl následován sérií zásadních přestaveb interiéru a též výrazným rozšířením dramaturgického záběru klubu, podpořeným instalací špičkového technického parku.

Z Melodky je nyní stabilně fungující nezávislý multižánrový klub se širokým spektrem návštěvníků, kterému se díky pevnému organizačnímu zázemí bez vnějších finančních injekcí daří do Brna vozit významná jména české i světové hudební scény. Nezapomíná však ani na mladé kapely, čerstvé projekty, workshopy, přehlídky, soutěže a různé další formáty pořadů kulturně uměleckého charakteru.

Pravidla pro promotéry a organizátory akcí na Melodce

Klub pomáhá s propagací na úrovni spolupráce s Rádiem Beat a prezentuje Vaše akce prostřednictvím klubového profilu na Facebooku a serveru metropolislive.cz. Dále bude Vaše akce uvedena na internetových stránkách klubu. V případě potřeby zajistíme profi zvukaře a občerstvení.

Klub disponuje kvalitní zvukovou i světelnou technikou, která je standartně využívána při koncertech i ostatních akcích v klubu Melodka. Základem všeho je kvalitní akustické řešení, které zajišťuje odhlučnění směrem ven a dovoluje tak pořádat hudební produkce bez časového omezení. Světelný park je navržen tak, aby i malá stage rockového klubu mohla nabídnout unikátní vzhled velkého koncertního pódia.

Organizátor akce zajistí zákaz vynášení skla z klubu po celou dobu trvání akce, sám akci propaguje (výlep) a na své propagační materiály uvede webovou adresu klubu Melodka. Zároveň se zavazuje dodržovat přesné podmínky klubu Melodka.

Více informací o podmínkách pronájmu klubu najdete zde (dokument PDF ke stažení).

Hráli u nás

Tito & Tarantula (MEX)

Trivium (USA)

Doug Aldrich's Steamroller (USA)